Промени језик   Sitemap   Верзија за штампу   02.10.2023. 12:28
 НАСЛОВНА    АРХИВА    НИН ДИЈАЛОГ    САДРЖАЈ      ПРЕТПЛАТА    E-ПРОДАЈА 
 

 

Роман године

2006. Светислав Басара "Успон и пад Паркинсонове болести"

У финалу су се нашли романи „Успон и пад Паркинсонове болести“ Светислава Басаре, „Комо“ Срђана Ваљаревића, „Мост“ Зорана Живковића, „Четири зида и град“ Звонка Карановића и „Емилија Лета“ Мирјане Митровић.

За роман Светислава Басаре гласали су Влајчић, Брајовић и Тонтић, док су преостала два члана жирија своје гласове дали роману „Емилија Лета“ Мирјане Митровић.

Жири су чинили Милан Влајчић (председник), Александар Јовановић, Тихомир Брајовић, Стеван Тонтић и Слободан Владушић.

Када сте прижељкивали ово признање – упитала је Радмила Станковић лауреата Светислава Басару у традиционалном разговору за НИН.

- Када сам имао први озбиљан роман у конкуренцији. Била је то „Фама о бициклистима“, јер сам сматрао да је тај роман дорастао за НИН-ову награду. Али, тада је нисам добио.

Будите искрени, јесте ли сада очекивали НИН-ову награду за „Успон и пад Паркинсонове болести“?

- Искрено, нисам. То моје недобијање НИН-ове награде постало је нека врста традиције и није било разлога да мислим да ћу је добити после двадесет година када је већ нисам добио за неке књиге које су можда и боље од ове за коју сам награђен.

Шта сте радили када вам је председник жирија Милан Влајчић јавио срећну вест?

- Гледао сам на телевизији „Форе и фазоне“. Одмах сам се наврат-нанос спремио и отишао у Алфа банку.

И сви су видели да сте било веома срећни због награде?

- Нормално да сам био срећан. Не кријем задовољство јер сам сачувао још мало непосредности. Када сам расположен, то се види, када сам нерасположен – и то се види.




Приступ за чланове
  Корисничко име
  Лозинка
 
  Запамти ме на овом рачунару
Постаните члан! Региструјте се овде
Изгубили сте Лозинку? Кликните овде
Мисли

Ана Брнабић, премијерка Србије, о дешавањима у Бањској

Бескрајно верујем у мудрост председника Вучића и да ћемо наћи прави начин да одговоримо на ово.

Прочитајте све мисли


 
Услови коришћења | Terms of use
eNIN iPad
НИН online
Copyright © 2006