Arhiva

„Vaskrsla” medalja

NIN | 20. septembar 2023 | 01:00
Na Evropskom prvenstvu u džudou, održanom tokom uskršnjih praznika u Beogradu, Miloš Mijalković, član Yudo kluba „Partizan”, osvojio je srebrnu, ujedno prvu i jedinu medalju za reprezentaciju Srbije, u kategoriji do 66 kilograma u konkurenciji 35 boraca. „Pre početka šampionata intimno sam verovao da ću osvojiti medalju. Plasmanom u finale premašio sam očekivanja. Posle četiri teške borbe osetio sam umor. Iscrpljen je bio i moj protivnik u finalu Zaza Kedelašvili iz Gruzije. Nosili smo se ždan i noćž na strunjači i na moju žalost poražen sam tek u produžetku borbe”, za NIN je ispričao kratku hronologiju svojih borbi Miloš Mijalković, junak šampionata Evrope i osvajač srebrne medalje. Pored sjajnog uspeha takmičara Miloša Mijalkovića impresivno je delovala i beogradska „Arena” koja je sva tri dana takmičenja okupljala više od 5 000 gledalaca, poklonika ovog zdravog sporta. Miloš Mijalković je u dosadašnjoj sportskoj karijeri bio svetski studentski prvak (2002) i mediteranski šampion (2005). U Parizu na šampionatu Evrope bio je na korak do medalje, osvojio je peto mesto. Srebrna medalja iz „Arene” ima i dodatni značaj, jer je šampionat Evrope bio prvi u nizu kvalifikacija za odlazak na Olimpijadu naredne godine u Pekingu. Milošu je potrebno da na preostalih deset turnira ostvari još tri dobra plasmana, medalja ili plasman na peto i sedmo mesto. Najsigurniji put za Peking vodi preko Rio de Žaneira gde se u septembru održava Svetski šampionat, a direktan plasman izboriće pet prvoplasiranih džudista.