Arhiva

LJUDI I DOGAĐAJI

NIN | 20. septembar 2023 | 01:00
Tri medalje plivača Najbolji srpski plivači i dalje plivaju dobre rezultate. Na završenom Evropskom prvenstvu u malim bazenima, održanom u Istanbulu, osvojili su tri medalje za Srbiju. Nađa Higl je osvojila srebro, otplivavši deonicu 200 metara prsno za dva minuta, 17 sekundi i 52 stotinke. Bronzane medalje su osvojili Čaba Silađi, u disciplini 50 metara prsno, i Ivan Lenđer, na 100 metara leptir stilom. Tim povodom Ivan Lenđer je izjavio za NIN: “Iako sam se nadao dobrom plasmanu, nisam baš očekivao medalju. Prezadovoljan sam rezultatom i odmah počinjem da se spremam za predstojeće takmičenje, Evropsko prvenstvo u Budimpešti.“ Priznanje NIN-u  Redakcija NIN-a i novinarka Dragana Perić (Pejović) dobitnici su priznanja Saveza arhitekata Srbije za zasluge u podršci i promociji arhitekture, zbog niza istraživanja i analiza o projektu mosta na Adi i drugim projektima u Beogradu i Srbiji. Na dodeli nagrada u sredu, 23. decembra, u Klubu književnika u Beogradu govoriće naše najčuvenije arhitekte Mihajlo Mitrović, Branko Bejović i Branislav Jovin, a nagrade će za iste zasluge biti uručene i Građanskoj inicijativi “Peti park”, reditelju Emiru Kusturici i novinarima Milošu Teodoroviću i Katarini Vlahović.